Košík je prázdný.

Barcelone-dosahuje-obrovskych-kroku-smerem-k-semifinale

Barcelona se svým německým brankářem Marc-André ter Stegenem získal čtvrtou finálovou první etapu proti AS Roma 4-1 (1-0), a tak se v neděli v úterý ujal dobrých karet, poprvé od roku 2015 zpět do kolo čtyř sbírat. Vlastní cíle od veterána Daniele De Rossi (38. minuta) a Konstantinos Manolas (56.) a Piqué (59.) a Luis Suárez (87.) oba uzavřeli čtyřnásobný vítěz vyhrát. Bývalý hráč Wolfsburgu Edin Dzeko (80.) zaznamenal gól pro Italové.

Superstar Lionel Messi a Co. zpočátku ve středu (04.04.2018) zpočátku velmi obtížně. Přestože hostitelé po čtyřech minutách uvažovali o předpokládaném 1: 0 vedení Suárez, Uruguayan byl ale ofsajd. Méně než patnáct minut později získal bývalý záložník Schalke Ivan Rakitic jediný gól pro sebejisté vedoucí španělské ligy.

Řím přišel po dobrém startu uprostřed první poloviny stále více pod tlakem. Romův brankár Alisson, který byl zdvořilý mnoha kluby, zachránil proti Suárezovi v 28. minutě, který v letošní sezoně dosáhl 22 bodů v La Ligu. O deset minut později se De Rossi nedobrovolně rozhodl pro zasloužené vedení "Blaugrany". Po kontemplativním průsmyku od mezinárodního Andresa Iniesta na Messi de Rossi překlenul a odklonil míč neudržitelným pro brankáře Alissona v Brazílii ve vlastním oka.

Řím selhal v prvním kole, žádný rozumný střel na branku. Lorenzo Pellegrini nedosáhl volného kopu těsně před přestávkou na dobře umístěné zdi. Nicméně po útoku Samuela Umtitiho na Lorenza Pellegriniho, který se uskutečnil na trestné lince, mohli být tresty pro Řím. Sekundy po přestávce Diego Perotti měl vyrovnaný výsledek na hlavě, ale po tomto okamžiku šoku dominovaly opět hostitelé. Jen před branou Messi, Suárez a kolegové odhalili neznámé slabosti.

Krátce po chybě Manolas, ale pak se setkal v Piqué také hráč v dresu Barca. Výsledkem je odpor Římanů, kteří jsou poprvé v deseti letech zpátky ve čtvrtfinále Ligy mistrů, ale přesto nejsou přerušeni. Ter Stegen zpočátku zabránil prvnímu cíli dvakrát předtím, než Džeko udeřil. Sběratel AS byl dosud vidět nic. Suarez s jeho prvním gólem v Ligy mistrů po dobu 13 měsíců pak nechal Barcu znovu fandit.